Şehit aileleri ve gaziler  Sorgun Kaymakamlığımız  tarafından düzenlenen  iftar yemeğinde bir araya geldiler.
Safa Termal tesislerde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Yozgat Valisi  Sayın Kemal YURTNAÇ , ülke olarak son günlerde büyük acılar yaşanıldığını ve bu acılar paylaşmak için bir araya geldiklerini, bu acıların hiçbir maddi bedeli olmayacağını belirtti.Tarihten bu güne kadar şahadetlerle buraya geldiğimiz ifade eden Sayın Yurtnaç “Bu dünde vardı, bu günde var, yarında olacak. Neden? Çünkü bu Allah’ın yarattığı evrenin bir gereğidir. Dünya tarihi boyunca geçmişe baktığımızda savaşların olduğunu, şehitler verildiğini, gaziler oldu ama ne oldu onların kanları üzerine bu vatan devam etti. Şehitler ve gaziler bu vatana bedel ödeyen insanlardır. Bizler sadece sizlerin yanında değiliz, aynı zamanda sizlerin emrindeyiz” dedi.
 Sayın  Kaymakamımız  Mustafa ALTINPINAR ise yaptığı konuşmada, Türk milletinin PKK ve Fetö terör örgütüne karşı verdiği savaşın, Sultan Kılıçarslan’ın haçlılara karşı verdiği savaştan farkı olmadığını söyledi.
İftar programına Yozgat Valimiz  Kemal Yurtnaç,Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Sorgun Kaymakamımız Mustafa Altınpınar, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu,  Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri, belediye başkanları, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler ile aileleri katıldılar.