Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen 3.Agro Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı törenle açıldı.  
 Fuarın açılış konuşmasını yapan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun için her geçen gün daha yeni, daha iyi bir şeyler yapmak çalıştıklarını söyledi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuarın geçen yıl yapılandan daha da ileride olduğunu görmenin kendilerini çok mutlu ettiğinin altını çizen Üzeyir Arslan,  “Bu durum bizleri ayrıca gururlandırmaktadır. Her yıl artan trend, özellikle katılan firma ve ziyaretçi sayısı açısından bizleri oldukça gururlandırmıştır. Fuar alanımızın daha da büyümesi, katılan firma sayısının artması somut olarak gelişimin göstergeleridir, Her zaman söylediğim gibi yine ifade etmek isterim ki Sorgun bir gün gelecek termalin başkenti olacaktır. Buna olan inancımda tamdır, bu anlamda geçen dönemde daha çok yerelde yaptığımız çalışmaları artık ulusal ve uluslararası arenaya taşıyacağız. Sorgun bir üniversite kenti olacaktır, fakültesi, meslek yüksekokulu ve üniversitemizin diğer hizmet birimleri ile bu markayı oluşturma adına var gücümüz ile çalışacağız” diye konuştu.
 Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer ise yaptığı konuşmada, fuarların üretici ile teknolojinin buluştuğu bir yer olduğunu kaydetti.3’üncüsü gerçekleştirilen Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı’nın ilk yıla oranla, bu yıl arasında büyük fark olduğunu ifade eden Sayın Yusuf Başer şöyle konuştu:“Hem mekansal olarak hem de fiziki kapasite çok büyük farklar göze çarpıyor. Teknolojimizin de her geçen gün değiştiğini ve büyüdüğünü görüyoruz. Eğer Yozgat’ı ve Sorgun’u turizmin, tarımın, hayvancılığın, termalin başkenti yapmak istiyorsak değerlerimizi, kültürümüzü, beyin yapımızı da bir araya getirmek suretiyle Yozgat’ın ve Sorgun’un kalkınmasına katkı sunmamız gerekiyor. Eğer siz bu bölgeye yatırımcıyı çekmek istiyorsanız yolumuzu, havaalanımızı ve hızlı trenizi getirmeniz gerekiyor. Bu anlamda yönümüzdeki yıl Yozgat Havaalanının temelini atmış olacağız. Bu yanı sıra yapacağımız Bozok Organize Sanayisi ile birlikte bölgemiz hızla büyüyecek.” dedi.
 Törende konuşan Yozgat Vali Vekili  Adem Yılmaz emeği ile sermayesi ile aklıyla hareket eden yatırımcıyla tüketiciyi buluşturan bu tür fuarların önemli olduğunu belirtti.3.AGRO Sorgun Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Makine ve Ekipmanları Fuarı tüketici kardeşlerimiz ile yan yana alan ile vereni buluşturan bir fuar olduğunun altını çizen Yılmaz “Herşeyi dışa bağımlı olarak yaşasaydık ekonomimiz bu kadar gelişmezdi. Bu bakımdan aklını kullanan, sermayesini kullanan, bu ülkü için bir çivi çakıp katma değer yaratan vatanı için her türlü bekasını ortaya koyan bütün yatırımcılarımızın anlından öpüyorum” dedi. 
  Fuarların ziyaretle ticaretin geçmişe dair tebessümle, geleceğe dair yerlerin buluştuğu yerler olduğunu ifade eden Kaymakamımız  Mustafa Altınpınar “Fuarlar Bayram yerleridir. aynı zamanda harman yerleridir. Tarihi çok eski zamanlara dayanan, ticaretin parayla değil de mal takasıyla yapıldığı dönemlerde dahi insanların bir araya gelmekten mutluluk duyduğu yerlerdir.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Yozgat Vali Vekili Adem Yılmaz, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Sorgun Kaymakamımız Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan açılış kurdelesini kesip, tek tek stantları ziyaret edip, fuarda sergilenen ürünleri incelediler. 
Sorgun Fuar alanında düzenlenen törene Yozgat Vali Vekili Adem Yılmaz, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, sivil toplum kuruşlu temsilcileri, çiftçiler ve firma yetkilileri katıldı.